Motorové oleje
Rimula Ultra
Rimula Super
Rimula Super FE
Rimula X
Rimula D
Rimula C

Osobné automobily
Shell Helix Ultra
Shell Helix Diesel Ultra
Shell Helix Plus
Shell Helix Diesel Plus
Shell Helix Super
Shell Helix
Shell X100 Super

Prevodové oleje
Shell Donax TX
Shell Donax TA
Shell Donax TF
Shell Donax TM
Shell Spirax ASX SAE
Shell Spirax GSX SAE
Shell Spirax LS SAE
Shell Transaxle Oil SAE
Shell Getriebeöl EP SAE
Shell Getriebeöl ZLS-BMW
Shell Getriebeöl OLS-BMW
Shell SF 5288 SAE
Shell HSG SAE
Shell Gear Oil S SAE

pre motocykle


webdesign:MARD
Najspoľahlivejšia ochrana európskych motorov:
Motorové oleje Shell Rimula 5W-30 a 10W-40 sme vyvinuli v úzkej spolupráci s poprednými európskymi výrobcami motorov a podrobili sme ich náročným testom priamo v cestnej premávke. Výsledky laboratórnych analýz potvrdili, že dokonca aj pri intervale výmeny oleja 100 000 km poskytuje maximálny výkon a ochranu motora, a zabezpečuje spolahlivú a cenovo efektívnu prevádzku.

Revolučná technológia:
Jedinečné chemické zloženie a technológia oleja Rimula Ultra ho predurčili k tomu, aby sa stal pojmom v oblasti vysokoúčinných dieselových motorových olejov. Poprední európski výrobcovia motorov si zvolili tento olej ako základnú náplň do svojích motorov, napr. Mercedes Benz využíva Rimulu Ultra ako náplň do ťahačov Actros. Olej Shell Rimula Ultra 5W-30 ako prvý dosiahol vynikajuce výsledky z hľadiska ochrany motora pred opotrebovaním, čo pre väčšinu olejov s nízkou viskozitou nie je samozrejmé. Rimula Ultra 5W-30 ako prvý získal odporúčanie firmy Mercedes Benz a neskôr aj dalších európskych výrobcov motorov. Tieto oleje iba nedávno získali odporóčania HP1 a HP2, určené najnovším motorom Euro 3 spoločnosti DAF.

Úspora pohonných hmôt:
Motorový olej Rimula Ultra 5W-30, vysokoúčinný dieselový motorový olej charakteristický úsporou pohonných hmôt, patrí medzi najkvalitnejšie európske výrobky svojho druhu. Poskytuje maximálnu ochranu úsporu pohonných hmôt, čoho dôkazom sú milióny najazdených kilometrov naších zakazníkov. Využívaním úsporného balíka v spojení so syntetickými prevodovými olejmi Shell. Spirax GSX a plastickým mazivom Retinax LX2, je možné dosiahnuť až 5% úsporu pohonných hmôt a to bez rizika zníženia kvality mazania.

Garantovaný výkon aj pri extrémnych prevádzkových podmienkach:
Jedinečné zloženie oleja Rimula Ultra, zaručujúce špičkovú ochranu motora dokonca aj v extrémnych prevádzkových podmienkach pretekárskych truckov MAN s turbopreplňaným motorom pri 1200 HP, dopomohlo Fritzovi Kreutzpointnerovi k získaniu titulu šampióna v pretekoch truckov o Európsky pohár FIA 2001.

Maximálna flexibilita v záujme maximálnej efektívnosti:
V najnovších motoroch Euro 2 a Euro 3 Rimula Ultra prispieva nielen k zvýšenej spoľahlivosti motorov, ale aj k zníženiu nákladov a času údržby. Zároveň poskytuje maximálnu pružnosť v načasovaní údržby. Receptúra XHVI zaručuje, že s rovnakým olejom môžete prejsťbezstarostne od Moskvy po Madrid, nezávisle od klimatických podmienok.