Motorové oleje
pre osobné automobily
pre motocykle
pre úžitkové vozidlá
pre poľnohosp. techniku

Prevodové oleje
špecifikácia
pre manuálne prevodovky
mazadlá
kvapaliny pre prevodovky

Ostatné produkty
hydraulické oleje
špeciálne produkty
plastické mazivá


webdesign:MARD


Mobil 1 (OW-40)
Mobil 1 OW-40 je plne syntetický olej novej generácie, ktorý svojím riešením riešením prináša revolúciu na trhu s motorovými olejmi. Pri jeho vývoji sa aplikovali najnovšie poznatky v obore konštrukcie spaľovacích motorov, automobilových mazív.Mobil 1 Turbo Diesel (OW-40)
Mobil 1 Turbo Diesel je vysokovýkonný syntetický motorový olej, špeciálne vyvinutý pre výkonné dieselové motory a to predovšetkým preplňované, pracujúce pri veľmi náročných podmienkach. Je určený ako pre osobné, tak aj pre ľahké úžitkové vozidlá včetkých výrobcov.Mobil SHC Formula V (OW-30)
Mobil SHC Formula V OW-30 je vysokovýkonný plne syntetický olej určený pre benzínové aj naftové motory osobných a ľahkých úúžitkových vozidiel. Tento olej bol vyvinutý tak, aby spĺňal požiadavky na predĺžené výmenné intervaly a súčasne udržiaval vynikajúcu čistotu motora a znižoval spotrebu paliva.

Osobné automobily:
- s benzínovým motorom 30 000km/2 roky
- s naftovým motorom 50 000km/2 roky
Ľahké úžitkové vozidlá: 30 000km/2 rokyMobil 1 Rally Formula (5W-50)
Mobil 1 Rally Formula 5W-50 je plne syntetický motorový olej špičkových technických parametrov. Je vhodný pre všetky osobné automobily ako zo zážihovými, tak aj vznetovými motormi, ktorým poskytuje maximálnu ochranu za akýchkoľvek prevádzkových a klimatických podmienok.

- bezproblémové štartovanie studených motorov aj pri vonkajších teplotách pod -40ºC
- predĺženie životnosti motora
- dosahovanie nižšej spotreby
- zvýšenie spoľahlivosti motora
- zníženie emisiíMobil Synt S
Mobil Synt S je novovyvinutý, syntetický motorový olej, ktorý ponúka vysokú ochranu proti opotrebovaniu, má vynikajúcu oxidačnú a termickú stabilitu, veľmi dobré detergentné vlastnosti a tekutosť za nízkych teplôt. Kvalitatívna rezerva oleja Mobil Synt S zaručuje dlhodobú životnosť všetkých kľúčových prvkov motora.

Výhody:
- špičková výkonnostná trieda garantuje dokonalú ochranu
- zabezpečuje bezproblémové studené štarty
- znižuje priemernú spotrebu paliva
- zachováva vinikajúcu čistotu motoraMobil Synt S Special V
Mobil Synt S Special V bol vyvinutý za použitia "Syntetickej technológie". Tento produkt spĺňa najnovšie VW-Audi Diesel špecifikácie. Mobil Synt S Special V je vhodný predovšetkým pre použitie v motoroch VW TDI, v ktorých sa používajú nové elektronické vstrekovacie jednotky. Mobil Synt S Special V spĺňa špecifikácie VW 505/505.01 a ACEA B3-98.

Výhody:
- nízka viskozita umožňuje rýchle premazanie všetkých častí motora
- vynikajúce protioderné vlastnosti
- pomáha udržiavať motory čistejšieMobil Super FE
Mobil Super FE 5W-30 je veľmi účinný strihovo stabilný olej. Je vyrobený na báze špeciálnych základových olejov a obsahuje vysokokvalitné prísady znižujúce trenie. Je formulovaný tak, aby poskytoval vynikajúcu ochranu proti odieraniu a znižoval spotrebu paliva. Je vhodný pre všetky typy osobných automobilov a ľahkých úžitkových vozidiel.

Výhody:
- ľahká štartovateľnosť vozidla
- výborná cirkulácia oleja za nízkych teplôt
- väčšia úspora palivaMobil Super S
Vysokovýkonný polosyntetický olej vyvinutý k zaisteniu účinnej ochrany a to predovšetkým pre preplňované vznetové a zážihové motory osobných a ľahkých úžitkových vozidiel. Mobil Super S 10W-40 presahuje požiadavky pre výkonnosť olejov všetkých predných výrobcov vozidiel.

Výhody:
- vynikajúca čistota motora
- vynikajúce nízko- a vysokoteplotné vlastnosti
- zníženie spotreby paliva a oleja
- zníženie emisie motoraMobil Super S Diesel
Technológia polosyntetického motorového oleja Mobil Super S Diesel 10W-40 zaručuje jeho lepšie vlastnosti v porovnaní s bežnými olejmi na ropnej báze. Medzi jeho prednosti patrí vynikajúca tekutosť za nízkych teplôt, ktorá umožňuje ľahké studené štarty a nízku odparnosť znižujúcu spotrebu oleja.

Výhody:
- prekonáva vlastnosti olejov na ropnej báze
- vynikajúca čistota
- ľahké štarty za nízkych teplôt
- zníženie spotreby paliva a energie
- nižšia spotreba oleja
- použiteľný pre všetky zážihové alebo vznetové, preplňované aj napreplňované motory, vrátane automobilov vybavených katalyzátoromMobil Super M
Mobil Super M (pred tým Mobil Super) je minerálny motorový olej, disponujúci vo svojej kategórii mimoriadnymi vlastnosťami. Je vyrábaný zo špeciálne vybraných základových olejov a prísad minimalizujúcich oxidáciu, opotrebenie stien válcov a nežiadúce penenie. Mobil Super M je vhodný pre všetky zážihové a vznetové motory. Mobil Super M ponúka idálne vyvážený pomer kvality a ceny oleja.
Výhody:
- v kategórii minerálnych olejov mimoriadna výkonnostná trieda pre zážihové motory
- umožňuje bezpečné použitie aj pri veľmi náročných prevádzkových podmienkach
- zníženie výkonových strát motora
- vynikajúce "čistiace" schponosti zabraňujúce vytváraniu kalov
- zníženie emisií motoraMobil Super Diesel
Mobil Super Diesel 15W-40 je vysokovýkonný olej pre vznetové motory osobných a ľahkých úžitkových vozidiel. Vývážený systém zušľachťujúcich prísad zabezpečuje výnikajúcu kontrolu nárastu viskozity (zpôsobovanú výtváraním sadzí a usadenín pri veľmi výsokých teplotách a tlakoch vo vznetovom motore) aj vysokú odolnosť proti oxidácii a korózii pri najtvrdších podmienkach prevádzky na diaľniciach aj v náročnom mestskom (rozvážkovom) režime. Mobil Super Diesel 15W-40 v mnohom prekračuje nároky kladené prísnými normami predných výrobcov vznetových motorov pre osobné aj úžitkové automobily.

Výhody:
- zlepšená dlhodobá kontrola tvorby vysokoteplotných úsad
- zlepšená kontrola vzniku kalov pri "rozvážkovom" režime jazdy
- špičková výkonnostná špecifikácia umožňuje bezpečné použitie aj v zážihových motoroch
(ideálne pre zmiešané vozové parky)
- zníženie spotreby oleja a predĺženie životnosti motora do generálnej opravyMobil Super Multigrade
Výkonný minerálny motorový olej pre univerzálne použitie v benzínových a naftových motoroch osobných a ľahkých úžitkových automobilov. Kvalita použitého základového oleja a vyvážený súbor prísad zabezpečujú veľmi dobré ochranné vlastnosti.

Výhody:
- veľmi dobré vlastnosti za akýchkoľvek prevádzkových podmienok,
predovšetkým pre štýl jazdy "start-stop"
- zachovanie výhovujúcej čistoty motora po celú dobu jeho životnosti
- odolnosť proti vytváraniu kalov a usadenínMobil 1 Racing 2T
Plne syntetický olej výnimočnej kvality určený pre dvojtaktné motory vysokovýkonných motocyklov. Vzhľadom na to, že je vyrobený na syntetickej báze, odporúča sa nielen pre cestovné, ale aj pre dráhové a terénne závodné motocykle. Stačí zmes oleja a benzínu v pomere menšom než 1:50 (počas zábehu 1:30). Vhodný aj na použitie v samostatných vstrekovacích nádržiach. Prevyšuje požiadavky špecifikácie API TC (predtým TSC 3).
Výhody:
- výhodný predovšetkým pre motory s vysokým jednotkovým výkonom
- odstraňuje problémy s usadeninami na piestoch a zo zapekaním piestnych krúžkov
pri súčasnom zabezpečení najvyššej ochrany voči korózii
- zabraňuje zaolejovaniu zapaľovacích sviečok a vzniku samozapálenia pred zážihom.
Špeciálne vyvážené zloženie znižuje dymivosť výfuku a odstraňuje usadeniny v kanáloch a tlmiči výfuku
(čo sú práve časté problémy pri bežných olejoch pre dvojtaktové motory)
- použitie "rozpúšťadla" v rámci súboru prísad zabezpečuje ľahké miešanie s palivom a odstraňuje prípadné problémy pri oddeľovaní oleja od benzínuMobil Extra 2T (Liberty 2T)
Vynikajúci „polosyntetický" motorový olej pre všetky typy cestovných a ostatných dvojtaktných motorov. Špeciálne vybraný polosyntetický základný olej a starostlivo zvolená sústava zušlachťujúcich prísad zabezpečujú najvyššiu úroveň mazania všetkých dvojtaktných motorov. Na zabezpečenie správneho mazania sa odporúča zloženie zmesi od 1:30 do 1:25 (počas zábehu 1:20). Olej prevyšuje požiadavky špecifikácie API TC (predtým TSC 3).

Výhody:
- výrazné zníženie všetkých usadenín v motore a vo výfuku
- ochrana pred koróziou
- zamedzenie znečistenia kontaktov sviečok
- minimalizácia dymenia výfuku
- špeciálne odporúčaný olej pre jazdu po meste
- špeciálne vybrané riedidlo zabezpečuje kompletné premiešanie s palivom a zabraňuje odlučovaniu oleja pri odstavení motocyklaMobil Super 2T
Veľmi výkonný motorový olej pre všetky typy dvojtaktných motorov, ktoré sú mazané zmesou olej/benzín alebo čerstvým olejom. Samočinne miešateľný až do výšky pomeru 1:50. Olej spĺňa špecifikáciu API TC (predtým TSC 3).

Výhody:
- zabraňuje zapekaniu krúžkov, oteru valcov a zanášaniu kontaktov sviečok a usadeninám vo výfukovom kanáli
- predlžuje životnosť zapaľovacích sviečok
- minimalizácia škodlivého predčasného zážihu, spôsobujúceho stratu energieMobil 1 Racing 4T
Mobil 1 Racing 4T je 100% syntetický mazací olej, ktorý bol vyvinutý pre najvýkonnejšie štvordobé motory. Špeciálna syntetická báza doplnená starostlivo zvolenými prísadami umožňuje, aby vodiči cestných a závodných motocyklov dosahovali maximálny výkon aj maximálnu ochranu svojich strojov.

Výhody:
- poskytuje motorom vynikajúcu ochranu pri vysokých aj pri nízkych teplotách. K jeho vlastnostiam patrí tekutosť pri -51ºC a stabilita pri teplotách vyšších než 300 ºC.
- dosahuje veľmi nízke stupne opotrebovania a v svojej kategórii poskytuje najlepšiu ochranu proti vzniku usadenín v motore
- znižuje spotrebu oleja dokonca aj pri použití na pretekoch
- spĺňa a prekračuje požiadavky najprísnejších testov
- je rovnako vhodný aj pre motocykle s mokrou spojkou (spojkou s olejovym kúpeľom)Mobil Extra 4T (Liberty 4T)
Mobil Extra 4T je vysokovýkonný viacstupňový motorový olej. Je navrhnutý tak, aby bol schopný zabezpečiť dokonalé a bezpečné mazanie aj v tých najnáročnejších podmienkach pre prevádzku moderných štvortaktných motocyklov. Tento olej má optimálne vyváženú kvalitu základového minerálnneho oleja a vyspelých aditív (disperzanty a detergenty, antioxidačné aditíva, inhibítory korózie a prísady zabraňujúce opotrebovaniu). Mobil Extra 4T zabezpečuje dokonalú ochranu vo všetkých klimatických podmienkach. Obsahuje tiež špeciálny zlepšovač viskozitného indexu s vynikajúcou stabilitou.

Výhody:
- vynikajúce vlastnosti zabezpečujú rýchlejšie a ľahšie štartovanie aj v krutých zimných podmienkach
- výborná tepelná stabilita vo všetkých typoch motorov aj pri vysokých obrátkach
- zamedzenie tvorby usadenín na piestnych krúžkoch a ventiloch
- vhodný tiež pre motocykle s mokrou spojkouMobil Super 4T
Veľmi kvalitný minerálny motorový olej vyrobený z vysokorafinovaných základných frakcií doplnených starostlivo vybraným súborom aditív. Odporúča sa pre všetky štvordobé motory.

Výhody:
- výborná ochrana pred koróziou a opotrebovaním
- dobrá tepelná stálosť vo všetkých motoroch aj pri vysokých obrátkach
- odstranenie usadenín popola na dne piesta a na ventiloch
- najlepšie mazanie pre všetky ročné obdobia
- vhodný tiež pre motocykle s mokrou spojkou1.3 Motorové oleje pre úžitkové vozidlá

Mobil Delvac 1
Mobil Delvac 1 je plne syntetický motorový olej vhodný pre všetky druhy vznetových motorov nákladných áut, autobusov, stavebných a ostatných strojov. Je použiteľný v najťažších podmienkach a umožňuje výmenu olejovej náplne v najdlhších intervaloch, ktoré sú v súčasnosti odporúčané výrobcami motorov. Mobil Delvac 1 poskytuje špičkovú ochranu proti oteru, má výnikajúcu termooxidačnú stálosť a schopnosť udržiavať jednotlivé časti motora v čistote aj v najtvrdších prevádzkových podmienkach. Olej disponuje najvyššou výkonovou triedou nevyhnutnou pre SHPD motory (Super High Performance Diesel) a je určený aj do extrémnych klimatických podmienok. Pri používaní oleja Mobil Delvac 1 možno pri porovnaní s bežnými olejmi triedy 15W-40 dosiahnuť viac než 3% úsporu paliva.

Výhody:
- umožňuje maximálne intervaly výmen a spoľahlivú prevádzku aj v extrémnych podmienkach
- stabilita aj pri veľkom šmykovom namáhaní
- celoročné použitie vo všetkých klimatických podmienkach, umožňuje bezproblémové štartovanie a rýchly prívod oleja k mazaným miestam aj pri extrémne nízkych teplotách
- zníženie trecích strát a špičková viskozitná trieda umožňujú dosiahnuť výraznej úspory paliva
- vysoká tepelná stálosť zamedzuje vzniku usadenín a zaručuje trvalú čistotu motora
- nízka odparovateľnosť oleja vedie k zníženiu jeho spotreby
- významné predĺženie životnosti motoraMobil Delvac XHP Ultra 5W-30
Mobil Delvac XHP Ultra 5W-30 je vysokovýkonný plne syntetický olej, určený pre štvortaktné vznetové motory vrátane motorov s turbokompresorom a intercoolerom. Je predovšetkým odporúčaný pre nákladné automobily a autobusy pracujúce v náročných podmienkach, ako je vysoká prevádzková rýchlosť, veľké zaťaženie, či jazda spôsobom štart - stop. Mobil Delvac XHP Ultra 5W-30 vďaka svojim vlastnostiam dovoľuje dosahovať najdlhších intervalov pre výmenu olejovej náplne, pri zabezpečení optimálnej životnosti motora.

Výhody:
- umožňuje výraznú úsporu paliva
- poskytuje vynikajúcu ochranu pred zapekaním piestnych krúžkov
- zabezpečuje prvotriednu čistou ventilov aj celého motora
- excelentné studené štarty
- zníženie spotreby olejaMobil Delvac XHP Extra
Mobil Delvac XHP Extra je vysokovýkonný motorový olej pre moderné vznetové motory úžitkových automobilov pracujúcich v náročných prevádzkových podmienkach. Základový olej, vyrobený unikátnou patentovanou technológiou, a optimalizovaná sústava vyspelých aditív prepožičiavajú tomuto oleju široké spektrum špičkových vlastností, ktoré umožňujú jeho bezproblémové nasadenie v najtvrdších prevádzkových a klimatických podrnienkach. Výkonnostná a kvalitatívna rezerva oleja Mobil Delvac XHP Extra umožňujú najdlhšie intervaly výmeny olejovej náplne, aké v súčasnosti odporúčajú výrobcovia motorov (t.j. 100.000 km v diaľkovej doprave) a dosiahnutie nezanedbateľnej úspory paliva. Olej spĺňa požiadavky kladené na SHPD motory a motory produkujúce znížené množstvo výfukových škodlivín podľa noriem EURO 1 a EURO 2.

Výhody:
- vynikajúca tepelná a oxidačná stabilita obmedzujúca zhustenie oleja a tvorbu kalov
- stabilita deklarovanej viskozitnej triedy počas celej doby životnosti olejovej náplne
- zachovanie homogenity olejového filmu aj pri vysokých teplotách a plnom výkonovom zaťažení
- bezproblémové studené štarty a rýchle premazanie motora aj pri veľmi nízkej vonkajšej teplote
- možné zníženie spotreby paliva
- predĺženie životnosti motora pri znížených nákladoch na údržbu a opravyMobil Delvac XHP Extra
Mobil Delvac XHP je výsokovýkonný olej vyrobený najmodernejšou technológiou, určený pre vznetové (dieselové) motory, vhodný pre všetky prevádzkové a klimatické podmienky. V porovnaní s konvenčnými olejmi triedy 15W-40 vykazuje úsporu paliva 2 - 3%.

Výhody:
- spôsobilosť pre dlhé intervaly výmeny oleja a úsporu paliva
- zabezpečuje výbornú kontrolu proti zalešteniu stený valca a výnikajúcu ochranu pred zapekaním piestnych krúžkov
- vysoká alkalická rezerva bezpečne ochráni motor pred koróziou
- zníženie spotreby oleja
- výnikajúca stabilita viskozity počas celej doby životnosti olejaMobil Delvac HP
Mobil Delvac HP (predtým Delvac 1400 Super) je vysokokvalitný minerálny olej pre vznetové motory, ktorý spĺňa náročné požiadavky kladené na prevádzku ťažkých nákladných automobilov, autobusov a strojov určených na prácu na stavbách a v lese. Olej vytvára len veľmi malé vrstvy sadzí a má výraznú schopnosť udržiavať čistotu motora. Tým výborne chráni steny valca pred obrusovaním a umožňuje predĺžiť intervaly výmeny s mininnálnym množstvom doplňovaného oleja.

Výhody:
- zníženie usadenín na pieste
- výnikajúca celková čistota motora
- zníženie zanášania piestnych krúžkov
- zlepšená kontrola proti zalešteniu steny valca
- zlepšená odolnosť voči zahusteniu oleja, oxidácii, výnimočná alkalická rezerva
- vynikajúca ochrana pred hrdzavením a koróziouMobil Delvac MX
Veľmi výkonné oleje pre vznetové motory sú spojením vysokokvalitného základného oleja a vyváženého systému zušľachťujúcich prísad, ktorý je kombináciou kovových detergentov, bezpopolových disperzných prísad a viacúčelových inhibítorov. To zabezpečuje výbornú kontrolu zahusťovania oleja (spôsobeného vytváraním sadzí a usadenín vznikajúcich pri vysokých teplotách), tak aj vynikajúcu odolnosť voči oxidácii a korózii. Mobil Delvac MX (predtým Delvac Super 1300) je vynikajúci motorový olej vyhovujúci najprísnejším požiadavkám moderných zážihových a vznetových motorov. Okrem už uvedených vlastností má tiež veľmi dobré nízkoteplotné vlastnosti, ktoré zaručujú jednoduchú cirkuláciu oleja počas štartovania a minimalizujú opotrebovanie motora. Spičková šmyková stabilita napomáha udržaniu deklarovanej viskozity aj v ťažkých prevádzkových podmienkach pri vysokých teplotách.

Výhody:
- špičková výkonnostná kategória pre naftové a benzínové motory (vhodný tiež pre zmiešané vozové parky)
- výnikajúca kontrola vytvárania sadzí vo výbušnom motore a kontrola tvorby vysokotepelných usadenín v motore
- zníženie oteru a zalešťovania vnútorného povrchu valcov
- zlepšená kontrola tvorby kalov pri nízkych teplotách a pri rozvážkovom režime jazdy
- zlepšená kvalita alkalickej rezervy (TBN), znižujúca dlhodobé opotrebovanie a tvorbu usadenín
- znížená spotreba oleja ako dôsledok zlepšenej výkonnosti pri vysokých teplotáchMobil Delvac Super
Olej určený pre celoročné použitie ako vo vznetových motoroch pracujúcich v setrvalom alebo štart/stop režime, tak aj v zážihových motoroch. Vďaka vynikajúcej strihovej stabilite a dobrej tekutosti za nízkych teplôt je zaistená dobrá ochrana motora pri štarte aj dostatočná viskozita pri bežnej pracovnej teplote, porovnatelná so sezónnymi olejmi vyšších viskozít.

Výhody:
- detergentné disperzné vlastnosti oleja udržiavajú motor čistý a bez usadenín
- ochrana pred koróziou a tvorbou nízkoteplotných kalov
- dobrá chemická stabilita bráni zanášaniu piestnych drážok a tvorbe kalových a tvrdých karbonových usadenín
- je vhodný pre zmiešaný vozový park; umožňuje tak znižovať prevádzkové náklady
- znižuje opotrebenie pri studených štartochMobil Delvac Hydraulic 10 W
Mobil Delvac Hydraulic 10 W je určený pre použitie v hydraulických systémoch a vznetových motoroch úžitkových vozidiel a strojov. Vďaka vysokej alkalickej rezerve je vhodný pre použitie v motoroch spalujúcich palivá zo stredným alebo vysokým obsahom síry.

Výhody:
- spoľahlivá výkonnosť v širokom rade typov motorov v rôznych inštaláciách1.3 Motorové oleje pre poľnohospodársku techniku

Mobil Agri Super
Viacúčelové mazacie oleje pre prevádzku traktorov, ktoré boli vyvinuté v súlade s požiadavkami na mazanie preplňovaných aj nepreplňovaných motorov, ale aj prevodoviek, koncových pohonov a hydraulických systémov všetkých typov traktorov, ktoré sú na trhu.

Výhody:
- univerzálne mazivo pre motory, prevodovky a hydrauliku traktorov
- použiteľný celoročne
- čisté motory vďaka schopnosti oleja odplavovať nečistotu
- vysoká ochrana všetkých konštrukčných častí vrátane prevodovky a koncových pohonov pred opotrebovaním
- vhodný pre mokré brzdy
- spoľahlivá funkcia hydraulického zariadenia
- výsoká schopnosť zaťaženia zabezpečuje ochranu strán zubov vo všetkých prevodoch aj koncových pohonoch
- dobrá ochrana pred koróziou2. Prevodové oleje

Viskozita

Pre bežné označenie viskozitných vlastností prevodového oleja sa používa klasifikácia SAE (Society of Automotive Engineers, USA). Táto norma používa pre klasifikáciu olejov 3 zimné triedy (označené a písmenom "W") a 3 letné triedy (označené číslom). Číslo je iba názvom triedy a nevyjadruje vzťah k žiadnej fyzikálnej veličine. Odlišnosť čísla triedy SAE pri prevodových olejoch neznamená vyššiu alebo nižšiu viskozitu oproti olejom motorovym (tá môže býť aj totožná, viď graf).

Zimné triedy*: 75W, 80W a 85W
Letné triedy*: 90, 140a250

*) norma SAE J306A

Rovnako ako pri motorových olejoch, rozdeľujú sa prevodové oleje najedno- a viacstupňové (označené kombináciou zimnej a letnej triedy). Na rozdiel od motorových olejov niektorí výrobcovia prevodoviek požadujú výhradné používánie jednostupňových prevodových olejov.

Výkonnostné kategórie

Pre označenie výkonnostnej kategórie prevodových olejov sa používa klasifikácia API (American Petroleum Institute, USA).

Táto norma rozlišuje prevodové oleje podľa ich výkonnosti a možných oblastí použitia. Označenie triedy sa skláda z písmen "GL" (= Gear Lubricant) a čísla (1 až 6) udávajúceho výkonnostný stupeň.

V súčasnosti sú používané nasledujúce výkonnostne triedy API:

GL-1 neaditivované oleje pre manuálne radené prevodovky s nízkym plošným zaťažením a trecími rýchlosťami (nízke namáhanie)

GL-2 ako GL-1, ale väčšie namáhanie

GL-3 nízkoaditivované oleje pre stredne zaťažené manuálne prevodovky s kuželovými kolesami

GL-4 výsokoaditivované oleje používané prednostne pre manuálne radené prevodovky a nápravy s hypoidnými prevodmi s malým presadením osi v osobných a úžitkových vozidlách

GL-5 oleje určené pre hypoidné prevody s veľkým presadením osi a pre najťažšie podmienky prevádzky s nárazmi a premenlivým zaťažením

GL-6 oleje pre hypoidné prevodovky pracujúce v extrémnych podmienkach (zatiaľ používané veľmi zriedkavo)

Prevodové oleje sú vystavené inému druhu namáhania ako oleje motorové, preto obsahujú úplne iný druh prísad (napr. tzv. vysokotlaké alebo EP prísady (EP = Extreme Pressure). Z tohto dôvodu nemožno použiť prevodový olej pre mazanie spalovacieho motora. Naopak, v niektorých prípadoch možno použiť motorový olej na mazanie prevodov.

Okrem uvedených klasifikácií sa používajú tiež normy jednotlivých výrobcov prevodoviek (napr. ZF, MB, MAN).

Viskozitné stupne prevodových olejov podľa SAE J306A2.1 Prevodové oleje pre manuálne radené prevodovky

Mobiluble 1 SHC
Plne syntetický univerzálny olej do veľmi zaťažených manuálnych prevodoviek a do hlavných prevodov.

Výhody:
- zabezpečuje maximálnu ochranu pred opotrebovaním
- lepšie prenáša zaťaženie než klasický minerálny olej
- uľahčuje zmenu rýchlostných stupňov, špeciálne pri nízkych teplotáchMobiluble SHC 75W-90 LS
Plne syntetický vysokovýkonný viacstupňový prevodový olej, zabezpečujúci výkonnosť samovoľného diferenciálu a jeho ochranu, stály v strihovom namáhaní, rovnaký pri veľkom šmykovom namáhaní v hypoidných alebo iných automobilových prevodoch. Prevyšuje väčšinu najprísnejších požiadaviek pre zadné nápravy nákladných a osobných áut, pre ktoré je olej triedy SAE 90 špecifikovaný. Znižuje opotrebovanie a vznik trhlín pri vysokej rýchlosti, vysokom točivom momente a podmienkach vysokého výkonu závodnych automobilov a silne zaťažovaných náprav nákladných áut.

Výhody:
- prevyšuje všetky obvyklé prevodové oleje
- maximálna ochrana diferenciálu a všetkých prevodov auta
- maximálna odolnosť voči tepelnému rozkladu
- vynikajúca výkonnosť pri medznom trení
- vynikajúca životnosť
- zlepšená úspora palivaMobiluble SHC 30
Syntetický olej vysokej kvality, urcený pre celoročné použitie predovšetkým vo veľmi zaťažených manuálnych prevodovkách úžitkových vozidiel. Vhodná kombinácia syntetických základových olejov a zušľachťujúcich prísad zaisťuje mimoriadnu teplotnú a oxidačnú stabilitu oleja pri vysokých teplotách. Olej nie je vhodný pre hypoidné prevody diferenciálov a koncových prevodov ani pre doplňovanie alebo opakované naplnenie prevodoviek s požiadavkami na API GL-5 alebo viacúčelový olej MIL-L-2105D.

Výhody:
- výborná ochrana proti korózii kovových materiálov vrátane medi a jej zliatin
- ochrana pred tvorbou vysokoteplotných usadenín
- špičková strihová stabilita
- vynikajúca tekutosť za nízkych teplôt
- predĺžené intervaly výmeny olejaMobiluble S 80W-90
Mobilube S SAE 80W-90 je vysokovýkonný viacúčelový olej vyrobený z vysokorafinovaných parafinických základových olejov a kvalitných prísad, ktorý je určený pre mazanie mechanických prevodoviek, pohonov, ozubených prevodov a náprav vozidiel a terénnych strojov. Mobilube S je vhodný pre diferenciály zo zvýšeným trením a pre aplikácie, u ktorých je pri viskozitnej triede SAE 80W-90 vyžadované vysokotlaké mazivo API GL4 alebo GL5.

Výhody:
- vysoká ochrana proti opotrebovaniu zaťažených ozubených prevodov, výborná ochrana mastených dielov proti korózii
- tekutosť pri nízkych teplotách umožňujúca studený štart
- zníženie počtu mazív potrebných pre servis vozových parkov

Vzhľadom ku skutočnosti, že výskum a vývoj produktu doposiaľ prebiehajú, podliehajú tu uvedené informácie zmenám bez upozornenia. Typické vlastnosti môžu byť nepatrne odlišné.Gearlube VS 500
Plne syntetický olej pre vysoké zaťaženie, vhodný predovšetkým pre autá Opel Frontera a ďalšie, najmä japonské terénne autá a dodávkové automobily s hypoidnými prevodmi a uzáverom diferenciálu. Je tiež urcený pre automobily BMW Z3 Roadster, vybavené samosvorkovým diferenciálom typu MSP/A.Gearlube VS 200
Plne syntetický olej pre vysoké zaťaženie určený pre zadné nápravy a prevody, ktoré majú alebo nemajú hypoidnú hnaciu os. Olej zabezpečuje dobrú prevádzku v mimoriadne širokom tepelnom rozmedzí a odoláva tvorbe usadenín pri vysokých teplotách.

Výhody:
- vysoká rezerva akosti počas celej doby životnosti
- zlepšenie preraďovania rýchlostných stupňov, najmä pri nízkych teplotách
- zvlášť vhodný pre autá VW/Audi, Toyota, Nissan, Suzuki, Daihatsu a MitshubishiMobilube GX
Viacúčelové prevodové oleje zabezpečujúce vynikajúcu ochranu vysokozaťažovaných hypoidných prevodov a ložísk osobných aj nákladných automobilov.

Výhody:
- môžu sa používať v širokom rozsahu pracovných tepelných podmienok
- špeciálna úprava pre minimalizáciu penenia a zabezpečenie ochrany oceľových komponentov prevodov pred koróziou
- výborná funkcia sýnchronizácie