Motorové oleje
Rimula Ultra
Rimula Super
Rimula Super FE
Rimula X
Rimula D
Rimula C

Osobné automobily
Shell Helix Ultra
Shell Helix Diesel Ultra
Shell Helix Plus
Shell Helix Diesel Plus
Shell Helix Super
Shell Helix
Shell X100 Super

Prevodové oleje
Shell Donax TX
Shell Donax TA
Shell Donax TF
Shell Donax TM
Shell Spirax ASX SAE
Shell Spirax GSX SAE
Shell Spirax LS SAE
Shell Transaxle Oil SAE
Shell Getriebeöl EP SAE
Shell Getriebeöl ZLS-BMW
Shell Getriebeöl OLS-BMW
Shell SF 5288 SAE
Shell HSG SAE
Shell Gear Oil S SAE

pre motocykle


webdesign:MARDPrevodové oleje radu Shell

Shell Donax TX

Špičkový plne syntetický olej do automatických prevodoviek najvyššej kvality. Vyrába sa zo syntetického olejového základu Shell XHVI a vybraných aditív, čo umožňuje dosiahnuť optimálny výkon za všetkých podmienok. Odporúča sa špeciálne pre najmodernejšie automatické prevodovky. Je rovnako vhodný pre použitie v automobiloch ako hydraulická kvapalina, kvapalina do posilňovačov riadenia a pre mnoho manuálnych prevodoviek.
Špecifikácia:
GM DEXRON III F/G, Ford Mercon, Allison C-4, Voith G 607/1363, ZF TE-ML 09B/14B, MAN 339 Type F

Shell Donax TA

Minerálny olej určený pre väčšinu automatických prevodoviek svetových výrobcov ako General Motors, Mercedes-Benz, ZF, Voith, Allison atď. Tento prevodový olej je rovnako vhodný do niektorých posilňovačov riadenia a hydraulických systémov, ktoré vyžadujú kvapalinu tohoto typu.
Špecifikácia:
GM DEXRON IID, Ford Mercon, Allison C-4, Voith G 607, MB 236.6 (236.7), MAN 339 Type D, ZF TE-ML 03D/04D/09A/11A/14A, Renk

Shell Donax TF

Špeciálny prevodový olej určený predovšetkým do automatických prevodoviek vozidiel Ford, ďalej pre niektoré automatické prevodovky osobných a nákladných automobilov a úžitkových vozidiel, ktoré vyžadujú špeciálnu kvapalinu tejto špecifikácie. Je vhodný rovnako v niektorých posilňovačoch riadenia a hydraulických systémoch.
Špecifikácia:
Ford ESP-M2C-33F/G, SQM-2C 9007-AA, Borg Warner

Shell Donax TM

Špeciálny prevodový olej určený pre vysoko zaťažované automatické prevodové systémy predovšetkým automobilov MERCEDES BENZ. Je rovnako použitelný v niektorých hydraulických systémoch a manuálnych prevodovkách. Obsahuje špeciálne EP prísady.
Špecifikácia:
GM Type A Suffix A, Allison C-4, Mercedes-Benz 236.2, MAN 339 Type A

Shell Spirax ASX SAE 75W-90

Špičkový plne syntetický prevodový olej novej generácie. Je formulovaný z vysokovýkonného syntetického základového oleja a nového typu prísad. Vďaka svojmu zloženiu umožňuje obzvlášť jednoduchý chod mazaných zariadení, čím znižuje energetické straty a prispieva k úsporám paliva. Je určený predovšetkým pre nápravové diferenciály a rozvodovky osobných a nákladných automobilov, pre vysoko zaťažované koncové prevody a tiež pre nesynchronizované prevodovky vozidiel.
Špecifikácia:
API GL-5, MT-1, Scania STO 1:0 (predĺžený interval), F TE-ML 05B-07A-12B,MAN 342 SL+, DAF

Shell Spirax GSX SAE 75W-80

Špičkový, plne syntetický prevodový olej novej generácie. Je formulovaný z vysokovýkonného syntetického základového oleja a nového typu prísad. Vďaka svojmu zloženiu umožňuje obzvlášť jednoduchý chod mazaných zariadení, čím znižuje straty a prispieva k úsporam paliva. Je určený predovšetkým pre manuálne synchronizované prevodovky a pre stredné zaťažované nápravové diferenciály a rozvodovky osobných a nákladných automobilov.
Špecifikácia:
API GL-4, MT-1

Shell Spirax AX SAE 80W-90 a 85W-140

Vysoko výkonné prevodové oleje novej generácie. Sú formulované zo špeciálne rafinovaného minerálneho základového oleja a nového typu prísad. Vďaka svojmu zloženiu umožňujú obzvlášť jednoduchý chod mazaných zariadení, čím znižujú energetické straty a prispievajú k úsporám paliva. Obsahujú špeciálne EP aditíva a sú určené predovšetkým pre nápravové diferenciály a rozvodovky osobných a nákladných automobilov, pre vysoko zaťažené koncové prevody a rovnako pre nesynchronizované prevodovky vozidiel.
Špecifikácia:
API GL-5, MIL-L-2105D, MB 235.6, MAN 342, ML, ZF TE-ML 05A-07A-12A

Shell Spirax GX SAE 80W a 80W-90

Vysoko výkonné prevodové oleje novej generácie. Sú formulované zo špeciálne rafinovaného minerálneho základového oleja a nového typu prísad. Vďaka svojmu zloženiu umožňujú obzvlášť jednoduchý chod mazaných zariadení, čím znižujú energetické straty a prispievajú k úsporám paliva. Sú určené predovšetkým pre manuálne synchronizované prevodovky a pre stredne zaťažované nápravové diferenciály a rozvodovky osobných a nákladných automobilov.
Špecifikácia:
API GL-4, MB 235.5, MAN 341 ML (predĺžené výmenné intervaly), ZF TE-ML 02B/08A, Eaton, Isuzu

Shell Spirax A 90 LS SAE 90

Shell Spirax A 90 LS je hypoidný prevodový olej, ktorý je špeciálne určený pre nápravy s uzávierkou diferenciálu. Tiež použitelný v aplikaciách s limitným trením.
Špecifikácia:
API GL-5, MIL-L-2105B, ZF TE-ML 05C-12C, Ford ESW M2C 119A

Shell Transaxle Oil SAE 75W-90

Viacrozsahový, syntetický prevodový olej. Je určený predovšetkým do vysoko zaťažovaných prevodoviek a rozvodoviek osobných vozidiel, ktoré sú umiestnené v spoločnej skrini. Poskytuje optimálnu riadiacu charakteristiku manuálnej prevodovky a súčasne dokonalú ochranu zubov rozvodovky.
Špecifikácia:
API GL-5, schválené Ferrari, schválené Porsche

Shell Getriebeöl EP SAE 75W-90

Viacrozsahový, syntetický prevodový olej na báze syntetickej základovej zložky Shell XHVI, špeciálne vyvinutý pre manuálne prevodovky osobných vozidiel a ľahkých dodávkových vozidiel koncernu VW (Škoda, Seat, VW, Audi). Je rovnako vhodný do moderných synchrónnych a hypoidných prevodoviek so zníženým zapustením os, do koncových prevodov s normálnym zaťažením. Vďaka svojej formulácii vyniká vysokou strihovou stabilitou.
Špecifikácia:
API GL-4, VW 501.50

Shell Getriebeöl ZLS-BMW SAE 75W-140

Špeciálny, viacrozsahový syntetický prevodový olej, ktorý je určený ako mazivo pre zadné nápravy vozidiel BMW vybavených elektrohydraulickým samosvorným diferenciálom alebo lamelovou uzávierkou samosvorného diferenciálu podľa špecifikácie MSP/A BMW. Vyznačuje sa vysokou oxidačnou a strihovou stabilitou, vysokou únosnosťou mazacieho filmu, kompatibilitou s materiálmi tesnenia.
Špecifikácia:
API GL-5, BMW MSP/A (Materials Main Group 33)

Shell Getriebeöl OLS-BMW SAE 75W-90

Špeciálny, viacrozsahový syntetický prevodový olej, ktorý je určený ako mazivo pre zadné nápravy vozidiel BMW bez lamelovej uzávierky samosvorného diferenciálu podľa špecifikácie OSP BMW. Je vhodný pre vysoko zaťažované zadné nápravy. Vyznačuje sa vysokou oxidačnou a strihovou stabilitou, vysokou únosnosťou mazacieho filmu, kompatibilitou s materiálmi tesnenia.
Špecifikácia:
API GL-5, BMW OSP (Materials Main Group 33)

Shell SF 5288 SAE 75W-80

Špeciálny prevodový olej, zvlášť vyvinutý pre manuálne prevodové skrine s hypoidnými súkoliami, vo vozidlách Peugeot a Citroën. Je určený pre použitie v najnáročnejších podmienkach rázového zaťaženia, preťaženia atď. Vďaka svojej formulácii umožňuje jednoduché radenie pri všetkých teplotách, minimalizuje straty trením a poskytuje prevodom maximálnu ochranu.
Špecifikácia:
API GL-4+, PSA B71 2315

Shell HSG SAE 80W-90

Viacrozsahový prevodový olej, ktorý obsahuje špeciálne syntetické zložky. Vďaka týmto látkam poskytuje vysokú únosnosť mazacieho filmu a výbornú strihovú stabilitu. Špeciálne sa odporúča pre manuálne prevodové skrine, vrátane moderných päťstupňových prevodoviek vozidiel GM/Opel a Ford. Poskytuje lepšiu charakteristiku radenia pri nižších teplotách ako bežné prevodové oleje.
Špecifikácia:
API GL-4, Ford ESD M2C 175A, GM/Opel B 040 1043

Shell Gear Oil S SAE 75W-80

Špeciálny prevodový olej. Bol špeciálne vyvinutý ako prvé servisné náplne pre automobilku Subaru pre modely Justy, Rex, Libero, Legacy a Impreza.
Špecifikácia:
API GL-3