Motorové oleje
pre osobné automobily
pre motocykle
pre úžitkové vozidlá
pre poľnohosp. techniku

Prevodové oleje
špecifikácia
pre manuálne prevodovky
mazadlá
kvapaliny pre prevodovky

Ostatné produkty
hydraulické oleje
špeciálne produkty
plastické mazivá


webdesign:MARD


1.1 Motorové oleje pre osobné automobily

Mobil 1 (OW-40)
Mobil 1 OW-40 je plne syntetický olej novej generácie, ktorý svojím riešením riešením prináša revolúciu na trhu s motorovými olejmi. Pri jeho vývoji sa aplikovali najnovšie poznatky v obore konštrukcie spaľovacích motorov, automobilových mazív.Mobil 1 Turbo Diesel (OW-40)
Mobil 1 Turbo Diesel je vysokovýkonný syntetický motorový olej, špeciálne vyvinutý pre výkonné dieselové motory a to predovšetkým preplňované, pracujúce pri veľmi náročných podmienkach. Je určený ako pre osobné, tak aj pre ľahké úžitkové vozidlá včetkých výrobcov.Mobil SHC Formula V (OW-30)
Mobil SHC Formula V OW-30 je vysokovýkonný plne syntetický olej určený pre benzínové aj naftové motory osobných a ľahkých úúžitkových vozidiel. Tento olej bol vyvinutý tak, aby spĺňal požiadavky na predĺžené výmenné intervaly a súčasne udržiaval vynikajúcu čistotu motora a znižoval spotrebu paliva.

Osobné automobily:
- s benzínovým motorom 30 000km/2 roky
- s naftovým motorom 50 000km/2 roky
Ľahké úžitkové vozidlá: 30 000km/2 rokyMobil 1 Rally Formula (5W-50)
Mobil 1 Rally Formula 5W-50 je plne syntetický motorový olej špičkových technických parametrov. Je vhodný pre všetky osobné automobily ako zo zážihovými, tak aj vznetovými motormi, ktorým poskytuje maximálnu ochranu za akýchkoľvek prevádzkových a klimatických podmienok.

- bezproblémové štartovanie studených motorov aj pri vonkajších teplotách pod -40ºC
- predĺženie životnosti motora
- dosahovanie nižšej spotreby
- zvýšenie spoľahlivosti motora
- zníženie emisiíMobil Synt S
Mobil Synt S je novovyvinutý, syntetický motorový olej, ktorý ponúka vysokú ochranu proti opotrebovaniu, má vynikajúcu oxidačnú a termickú stabilitu, veľmi dobré detergentné vlastnosti a tekutosť za nízkych teplôt. Kvalitatívna rezerva oleja Mobil Synt S zaručuje dlhodobú životnosť všetkých kľúčových prvkov motora.

Výhody:
- špičková výkonnostná trieda garantuje dokonalú ochranu
- zabezpečuje bezproblémové studené štarty
- znižuje priemernú spotrebu paliva
- zachováva vinikajúcu čistotu motoraMobil Synt S Special V
Mobil Synt S Special V bol vyvinutý za použitia "Syntetickej technológie". Tento produkt spĺňa najnovšie VW-Audi Diesel špecifikácie. Mobil Synt S Special V je vhodný predovšetkým pre použitie v motoroch VW TDI, v ktorých sa používajú nové elektronické vstrekovacie jednotky. Mobil Synt S Special V spĺňa špecifikácie VW 505/505.01 a ACEA B3-98.

Výhody:
- nízka viskozita umožňuje rýchle premazanie všetkých častí motora
- vynikajúce protioderné vlastnosti
- pomáha udržiavať motory čistejšieMobil Super FE
Mobil Super FE 5W-30 je veľmi účinný strihovo stabilný olej. Je vyrobený na báze špeciálnych základových olejov a obsahuje vysokokvalitné prísady znižujúce trenie. Je formulovaný tak, aby poskytoval vynikajúcu ochranu proti odieraniu a znižoval spotrebu paliva. Je vhodný pre všetky typy osobných automobilov a ľahkých úžitkových vozidiel.

Výhody:
- ľahká štartovateľnosť vozidla
- výborná cirkulácia oleja za nízkych teplôt
- väčšia úspora palivaMobil Super S
Vysokovýkonný polosyntetický olej vyvinutý k zaisteniu účinnej ochrany a to predovšetkým pre preplňované vznetové a zážihové motory osobných a ľahkých úžitkových vozidiel. Mobil Super S 10W-40 presahuje požiadavky pre výkonnosť olejov všetkých predných výrobcov vozidiel.

Výhody:
- vynikajúca čistota motora
- vynikajúce nízko- a vysokoteplotné vlastnosti
- zníženie spotreby paliva a oleja
- zníženie emisie motoraMobil Super S Diesel
Technológia polosyntetického motorového oleja Mobil Super S Diesel 10W-40 zaručuje jeho lepšie vlastnosti v porovnaní s bežnými olejmi na ropnej báze. Medzi jeho prednosti patrí vynikajúca tekutosť za nízkych teplôt, ktorá umožňuje ľahké studené štarty a nízku odparnosť znižujúcu spotrebu oleja.

Výhody:
- prekonáva vlastnosti olejov na ropnej báze
- vynikajúca čistota
- ľahké štarty za nízkych teplôt
- zníženie spotreby paliva a energie
- nižšia spotreba oleja
- použiteľný pre všetky zážihové alebo vznetové, preplňované aj napreplňované motory, vrátane automobilov vybavených katalyzátoromMobil Super M
Mobil Super M (pred tým Mobil Super) je minerálny motorový olej, disponujúci vo svojej kategórii mimoriadnymi vlastnosťami. Je vyrábaný zo špeciálne vybraných základových olejov a prísad minimalizujúcich oxidáciu, opotrebenie stien válcov a nežiadúce penenie. Mobil Super M je vhodný pre všetky zážihové a vznetové motory. Mobil Super M ponúka idálne vyvážený pomer kvality a ceny oleja.
Výhody:
- v kategórii minerálnych olejov mimoriadna výkonnostná trieda pre zážihové motory
- umožňuje bezpečné použitie aj pri veľmi náročných prevádzkových podmienkach
- zníženie výkonových strát motora
- vynikajúce "čistiace" schponosti zabraňujúce vytváraniu kalov
- zníženie emisií motoraMobil Super Diesel
Mobil Super Diesel 15W-40 je vysokovýkonný olej pre vznetové motory osobných a ľahkých úžitkových vozidiel. Vývážený systém zušľachťujúcich prísad zabezpečuje výnikajúcu kontrolu nárastu viskozity (zpôsobovanú výtváraním sadzí a usadenín pri veľmi výsokých teplotách a tlakoch vo vznetovom motore) aj vysokú odolnosť proti oxidácii a korózii pri najtvrdších podmienkach prevádzky na diaľniciach aj v náročnom mestskom (rozvážkovom) režime. Mobil Super Diesel 15W-40 v mnohom prekračuje nároky kladené prísnými normami predných výrobcov vznetových motorov pre osobné aj úžitkové automobily.

Výhody:
- zlepšená dlhodobá kontrola tvorby vysokoteplotných úsad
- zlepšená kontrola vzniku kalov pri "rozvážkovom" režime jazdy
- špičková výkonnostná špecifikácia umožňuje bezpečné použitie aj v zážihových motoroch
(ideálne pre zmiešané vozové parky)
- zníženie spotreby oleja a predĺženie životnosti motora do generálnej opravyMobil Super Multigrade
Výkonný minerálny motorový olej pre univerzálne použitie v benzínových a naftových motoroch osobných a ľahkých úžitkových automobilov. Kvalita použitého základového oleja a vyvážený súbor prísad zabezpečujú veľmi dobré ochranné vlastnosti.

Výhody:
- veľmi dobré vlastnosti za akýchkoľvek prevádzkových podmienok,
predovšetkým pre štýl jazdy "start-stop"
- zachovanie výhovujúcej čistoty motora po celú dobu jeho životnosti
- odolnosť proti vytváraniu kalov a usadenín